Ostravu Nuclears nedobyli
Profilovka
20. 06. 2024.
4316

Třebíč/ Ostrava (tnc) - Těžkou sérii za sebou mají baseballisté Třebíče, kteří v Ostravě o víkendu absolvovali zbývající dvě utkání s domácími Arrows. Skóre otevřel hned v úvodu první směny homerunem polský reprezentant ve službách Nuclears Filip Sarota. Vedení se následně přelévalo z jedné strany na druhou. Ve druhé polovině zápasu ale byli úspěšnější Arrows, kteří se mohli radovat z důležité výhry 4:6. Za stavu 2:2 na utkání tedy rozhodovalo o vítězi série až závěrečné měření sil.

Ještě se ale vraťme k úvodnímu zápasu. Na pálce Třebíče předváděl neskutečné výkony Polák Sarota, který i svůj druhý nástup proměnil v odpal za plot a hráči z Vysočiny mohli jen litovat, že v tu chvíli neměli víc svých zástupců na metách. Při startu Saroty na pálce v páté směně mu už soupeř raději automaticky věnoval postup na první metu, aby náhodou neodpálil homerun i potřetí. Další dva doběhy Třebíče zařídil Kanaďan Ryan Johnson, který v pátém inningu stáhl dvoumetovým odpalem pro body Kamila Pejchala a Vojtěcha Šabackého. Ryan Johnson zároveň do stejné směny stál na nadhozu Nuclears a z kopce odcházel za vedení 4:3. Zbývající tři směny šel čelit ostravskému tlaku nadhazovač Lukáš Hlouch. Hned u prvního pálkaře ho ale nepodržela obrana a po nepřesném příhozu se soupeř dostal na metu. Soustředěným tlakem a dvěma sebeobětovacími odpaly Ostrava otočila skóre na 4:5. Na konečných 4:6 Arrows zvýšili v sedmém inningu po dvou dalších chybách třebíčského pole.Rozhodující pátý duel série začínal na kopci za Třebíč Lukáš Pacal. Jindy spolehlivý startér ale v Ostravě neměl nejlepší den a úplně nepomohla ani návštěva coache na nadhozu hned v první směně po dvoubodovém homerunu a dalších dvou úspěšných odpalech ostravských pálkařů. Po divokém nadhozu získali Arrows už třetí doběh. Hráči z Vysočiny se ale nevzdali a ve třetí směně homerunem Jaka Rabinowitze srovnali na 3:3. Víckrát ale bohužel v útoku úspěšní nebyli. Zato Ostrava se dostala znovu do vedení po trojmetovém odpalu třebíčského odchovance Radima Novotného ve čtvrtém inningu. A na konečných 3:5 si výsledek pojistili ve směně šesté, kdy už stál za Třebíč na kopci Američan Cameron Liss.

Poprvé se tak tým Nuclears v průběžné tabulce propadl těsně pod postupovou čtvrtou příčku právě za Arrows Ostrava. Do konce základní části zbývá hráčům z Vysočiny odehrát ještě deset zápasů. Po víkendovém zaváhání se budou potřebovat dostat zpět na vítěznou vlnu.
Před domácím publikem se Nuclears představí v pátek 21. června 2024, kdy Na Hvězdě přivítají od 19:00 hodin Tempo Praha. V sobotu se přesunou ke zbývajícím dvěma utkáním série na hřiště soupeře.
Foto: Robert Vávra

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image