Páté čtvrtfinále nevyšlo. HST končí sezonu
Profilovka
20. 03. 2024
visibility 462

LITOMĚŘICE (HST) - Do rozhodujícího pátého semifinále vstoupily oba celky opatrně. První třetina branku nepřinesla a čekalo se na gól, který uvolní stavidla. To se povedlo domácím, když se od modré prosadil Michael Krutil - 1:0. V sedmadvacáté minutě už to bylo o dvě branky. Skvělý pas Jebavého přetavil forsbergovskou fintou ve druhý gól Markus Korkiakoski - 2:0. Třebíčští byli v této fázi zápasu v útlumu a hra se jim nedařila podle představ. Díky vynikajícímu Janu Mičánovi však byli stále ve hře. Do třetí třetiny vstoupili přece jen odhodlaněji, ale zmrazil je třetí gól z hole Přemysla Svobody - 3:0.

Ani za tohoto stavu se červenobílí nevzdali a snažili se o snížení stavu a naději na zvrat. Bohužel brankář Cichoň měl svůj den a šance Třebíčských pochytal. Nestačil až na střelu Mihy Štebiha ze sedmapadesáté minuty, kdy už Třebíč vsadila vše na jednu kartu a hrála dlouhou power play - 3:1. Jenže o dvě minuty později se prosadil trefou do prázdné branky Riku Sihvonen a definitivně určil vítěze zápasu. Třebíčská pouť tak končí ve čtvrtfinále. Horácká Slavia si připisuje další úspěšný ročník, kdy po loňském semifinále znovu nechyběla mezi nejlepšími týmy a utkání nejvyrovnanější čtvrtfinálovou sérií dovedla až do pátého zápasu.

Komentář k zápasu
Úvod zápasu nabídl opatrnou hru obou celků. Ty dobře věděly o důležitosti pátého zápasu a nechtěly udělat osudovou chybu. Chybu, která by mohla jeden nebo druhý tým stát sezonu. Do první slušné šance se dostal Costa, ale trefil jen Mičána. Za Třebíč kontroval Malý, který dorážel na hranici brankoviště, ale nedokázal přehodit ležícího Cichoně. Poté následovala třebíčská přesilovka, ve které hned několikrát pálil Dočekal. Rány nejproduktivnějšího hráče základní části Chance ligy sice vypadaly nebezpečně, jenže žádná z nich nenašla kýžený cíl. I proto obě mužstva odcházela do kabin za stavu 0:0.
Vstup do druhého dějství vyšel o poznání lépe kališníkům. Hned v čase 21:25 natáhl na modré čáře Michael Krutil a jeho bomba proletěla do sítě - 1:0. Jen o chvíli později zívala téměř odkrytá branka před Jebavým, který však trefil pouze Mičána. Mrzet ho to ale příliš nemuselo, protože v čase 26:43 ujel do samostatného úniku Markus Korkiakoski, zvolil zakončení po vzoru Petera Forsberga a provedl jej skvěle. Klička finského šikuly tak znamenala vedení Stadionu 2:0. Doslova za pár vteřin mohl vedení domácích navýšit Žmola, který ale Mičána v dalším samostatném úniku nepřekonal.
Třetí perioda odstartovala drtivým náporem Třebíče, která už neměla co ztratit. Tutovku měl na holi Dočekal - neuspěl. Následně pálil několikrát Bořuta, ale ani on síť za Cichoněm nerozvlnil. A tak přišel trest. V čase 45:34 ujel do samostatného úniku Přemysl Svoboda, jenž překonal Mičána kličkou do bekhendu. 3:0. V závěru základní hrací doby Třebíč ještě zkusila hru bez brankáře. Tu přetavil v čase 56:34 ve snižující gól Miha Štebih, ale to bylo ze strany Horáků nejen v tomhle zápase, nýbrž v celé sezoně všechno. Definitivní razítko na litoměřický postup do semifinále přidal v čase 58:17 trefou do opuštěné branky Riku Sihvonen. Třebíči tak sezona po porážce 1:4 skončila.

Ohlasy trenérů
František Ptáček - HC Stadion Litoměřice: Těžké, psychicky náročné utkání. Věděli jsme, že soupeř dobře brání, ale od začátku utkání jsme byli aktivní. Myslím si, že jsme si pro to šli víc a zaslouženě vyhráli. Série byla velmi vyrovnaná. Pro spoustu kluků to byl parádní zážitek a pro některé úplně nový. Doufám, že si to všichni užijí a zítra začneme s přípravou na dalšího soupeře.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Byl to pátý zápas, první třetina byla opatrná, soupeř byl malinko aktivnější, ale uhráli jsme ji na 0:0. Měli jsme špatných deset minut ve druhé třetině. Tam jsme dostali špatný gól, takový playofový. Puk si tam od několika hráčů nafackoval a skončil v bráně. Zbytečně jsme začali otevírat hru, soupeř nám chodil do brejků a z jednoho samostatného nájezdu zvýšil na 2:0. Pak jsme hru srovnali, měli jsme šance i přesilovku, ale kontaktní gól jsme nedali. Ve třetí třetině jsme chtěli skóre posunout naším směrem, ale i když jsme tlačili, tak soupeř nám zase ulítl a v těchto situacích byl dnes nekompromisní a zvýšil na 3:0. Snažili jsme se hrát až do konce, takovéto zápasy se nevzdávají a dali jsme gól na 3:1. Ještě nám nějaký čas zbýval, jenže soupeř nás potrestal gólem do prázdné a sérii tak definitivně zlomil na svou stranu. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás jezdili i sem do Litoměřic podporovat. Bylo vidět, že třebíčský hokej jim není jedno. Za to jim patří velký dík. Loni jsme si užili semifinále, letos to nevyšlo a užije si ho soupeř.