Pivní slavnosti se vrátily na Karlovo náměstí a přijel i hejtman!
Profilovka
23. 05. 2024
visibility 4820

TŘEBÍČ (mad) – V kulisách historického centra se v pátek 17. a v sobotu 18. května konaly pivní slavnosti. Na Karlovo náměstí se vrátily po dvanácti letech. Milovníci zlatavého moku měli z čeho vybírat. Akce se zúčastnilo osmnáct pivovarů, které na čepu nabízely přes třicet druhů piv. Pro fajnšmekry byla připravena nabídka piv z produkce malých řemeslných pivovarů.

Kromě piva a pestré škály dalších nealko (nechyběla ani třebíčská ZON) a alko drinků nechyběla ani široká nabídka občerstvení. Středové části náměstí vévodil stan se zahrádkou Pilsner Urquell, kde plzeň čepovali do chlazeného skla mistři výčepní přímo z plzeňského Prazdroje. Ve stanu nechyběla škola čepování ani pivní soutěže. Hned vedle stály tři velké pivní stany s posezením a s dalším sortimentem plzeňské produkce.

Fanoušci hokeje mohli zůstat v klidu. Účastí na pivních slavnostech díky videoprojekci o hokejové zápasy našich hokejistů na MS světa v ledním hokeji nepřišli.

Nebyly by to ovšem třebíčské pivní slavnosti, kdyby krom dobrého piva nenabídly také skvělou muziku a bohatý doprovodný program. Hlavní stage vyrostla v západní části náměstí a druhá byla ukrytá v obřím nafukovacím stanu.Pomyslné brány pivních slavností se otevřely v 16 hodin v pátek a hned první vystupující byla jihlavská Major Major se zpěvákem a zároveň hejtmanem Kraje Vysočina Vítězslavem Schrekem v čele, která v loňském roce oslavila třicátiny. Na hlavní stage následovala Vega Elektra, Trautenberk a o půlnoci produkci uzavřel Harlej. Stan stage nabídl místní kabelu Bagr. Sobotní program otevřely o půl páté odpoledne Street 69. Kapela Reflexy v Třebíči poprvé vystoupila v novém složení, kdy Libora Plška nahradil Honza Grebík. Od půl deváté večer vystoupila kapela Traktor a na závěr Civilní obrana. Malá stage nabídla pro dobrou zábavu, ale také k tanci skupinu Kalybr.

Podobně jako se pivní slavnosti vrátily na Karlovo náměstí, uskutečnila se letos po delší odmlce také Miss Foto Horáckých novin. Slavnostní vyhlášení soutěže bylo součástí sobotního programu na hlavním pódiu. Tváře deseti finalistek zdobily stránky Horáckých novin a poutaly pozornost čtenářů. Čtenáři měli možnost hlasovat pro svou favoritku na facebookové stránce Horáckých novin, a rozhodnout tak o konečném pořadí. Poděkování patří všem partnerům akce, kteří Miss Foto Horáckých novin 2024 pomohli uskutečnit, firmám FRÄNKISCHE, Horáckému autodružstvu, Hotelu Zámek Valeč a společnosti Yashica. Poděkování patří také fotografu Pavlu Rybníčkovi, který všechny finalistky vyfotil v jednotném stylu, a květinářství Mirka, které dodalo nádherné květiny pro vítězky. Ceny předával ředitel společnosti Fränkische Okříšky pan Tomáš Šilhán a ředitelka Horáckých novin Jana Janegová.

Třetí místo vybojovala Natálie Dudešková, která si odnesla ceny v podobě vstupů na všechny akce v klubu Roxy do konce roku 2024, poukázky do Aquaparku Laguna a na bowling U Kmotra.

Druhé místo obsadila Michaela Dudešková a získala romantický pobyt na zámku ve Valči. A konečně vítězkou Miss Foto Horáckých novin pro rok 2024 se stala Leona Strýčková, která vyhrála víkendový pobyt v Mariánských Lázních od společnosti Fränkische a vůz Škoda Eniaq na víkend od Horáckého autodružstva.
Gratulujeme vítězce i všem finalistkám!

Foto: Roman Kudláček a Martina Dědková Chromá

Více fotografíí naleznete v galerii zde

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image