Pomozte s Fenkem malým bojovníkům
Profilovka
13. 06. 2024.
2472

TŘEBÍČ (juh) – Pomáhat a přitom se dobře bavit. To je cíl charitativního turnaje v malé kopané, který se rozhodl uspořádat spolek K & F. Cílem benefičního Fenek Cupu jsou dvě malé děti, které svůj start do života neměly snadný. Akci pořádá za podpory TJ Spartak Třebíč, na jehož stadionu se bude turnaj konat. Bavit se, soutěžit a pomáhat budeme moci v neděli 30. června od 8:00 až do 21:00 hodin. Výtěžek benefice bude věnován Matyášovi Večeřovi a Kamile Jurkové.


Matyáš prodělal Cytomegalovirus už v posledním trimestru a tím to vše začalo. Těžký byl i porod, kde po dvoudenním vyvolávání přišel na řadu císařský řez, hned nasadili antibiotika a za dva dny ho odvezli do FN v Brně na operaci… Nyní cvičí Vojtovu metodu 4 x denně a pravidelně jezdí do Tišnova k paní fyzioterapeutce. K tomu každý týden jezdí plavat a čeká ho neurorehabilitace v Brně. Trénuje každý den plazení, lezení, sezení a chození.

 


Kamilka trpí mitochondriální encefalomyopatií, Leighovým syndromem, těžkou mentální retardací, epilepsií, poruchou růstu a dalšími přidruženými onemocněními. Rodina potřebuje peníze zejména na speciální rehabilitace, které holčičce pomáhají, ale pojišťovna je neproplácí. Tyto rehabilitace probíhají několikrát ročně a pomáhají ke zkvalitnění života holčičky a péči o ni.Kromě turnaje, který bude zahájen v 8:00, čeká účastníky od 8:30 doprovodný program s atrakcemi - skákací hrad, malování na obličej, pletení copánku, foto-koutek, prodej tomboly a další.

Těšit se však můžeme i na hudební vystoupení pro děti Aňa, Pó a pes, Lumpína a její Dráče i Anežky Binkové. Závěrečný koncert bude patřit pop rockové kapele Jordán II. Pro nejlepšího brankáře, střelce i hráče jsou připravena individuální ocenění.

Vstupné je dobrovolné, ale způsobů pomoci je mnoho. Můžete přispět na transparentní účet spolku: 131-2426810237/0100 s poznámkou FENECCUP24 (QR kód) nebo v hotovosti na základě darovací smlouvy. Pomoci můžete i materiálními dary, kterými přispějete při organizaci samotné akce a které umožní snížit náklady.
Vše o možnosti pomoci nebo přihlášení se do turnaje najdete na přehledných stránkách: www.fenekcup.cz

Foto: K & FNejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image