Poněkud nejistá investice do whisky
Profilovka
17. 04. 2024
visibility 3878

TŘEBÍČ (mad) – Český prodejce Trebitsch whisky nekomunikuje s investory. Ti už týdny čekají na výplaty z investic do sudů s whisky. Už od ledna přitom podnikatel skončil s provozováním restaurace Trebitsch Whiskyhrádek v Cyrilově ulici v Třebíči.

Uzavření restaurace odůvodnil vysokými cenami energií, nestabilním vývojem cen do budoucna a zdražováním vstupních surovin. Důvody ale, zdá se, budou mnohem hlubší.

Firma působí na trhu od roku 2015 a kromě klasického prodeje lahví whisky nabízí také možnost investovat do sudu s destilátem s návratností v horizontu tří až 15 let. Zákazníci podepisovali smlouvu s Trebitsch Holding, který ručí za dodání a naskladnění sudu do daňového skladu. Zhodnocení se pak mělo odvíjet od toho, na jak dlouho se zákazník rozhodne sud vlastnit. Společnost přislíbila zhruba osmiprocentní zhodnocení investic. První smlouvy uplynuly koncem března a výplaty již měly být uskutečněny. Snaha o komunikaci věřitelů s vedením společnosti vyšla naprázdno. S žádostí o vyjádření se na na provozního ředitele Ondřeje Chládka obrátila také redakce Horáckých novin. Kontaktní telefon je vypnutý a bez reakce zůstal také zaslaný e-mail.

Věřitelům investiční firmy došla trpělivost a podali insolvenční návrh. Případem se zabývají kriminalisté odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. V současné době probíhají úkony trestního řízení ve věci nabízení investic do investičního alkoholu a rozvoje společnosti Česká Whisky s.r.o., která je součástí holdingu společností Trebitsch Holding SE.

„Z důvodu probíhajícího řízení, není v současné době možné poskytovat k dané věci konkrétnější informace, neboť bychom tím mařili účel trestního řízení. Osoby, kterým vznikla škoda, nebo se cítí být poškozeny jednáním uvedených společností a jejich statutárního zástupce, nechť tyto skutečnosti sdělí na jim blízké služebně Policie České republiky. Nezbytnou náležitostí tohoto podání by měly být dokumenty prokazující jim vzniklou škodu - jako jsou výpisy z účtu, uzavřené smlouvy a komunikace se zástupci uvedených společností,“ vyzvala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image