Sérii proti úřadujícím mistrům ovládla Třebíč
Profilovka
06. 06. 2024
visibility 4444

Třebíč (tnc) - Baseballisté Třebíče dokázali přerušit předchozí smolnou část soutěže, kdy z pěti utkání pouze jednou zvítězili, a před televizními kamerami porazili Draky Brno 4:1. První odvetu na hřišti soupeře pak sice vyhrál úřadují mistr 2:10, ale závěrečný duel série v Brně patřil opět Nuclears, kteří vybojovali vítězství 1:0. Tým z Vysočiny tak má 12 výher a drží se mezi čtveřicí nejlepších pomýšlejících na postup do semifinále.

Ostře sledovanou sérii zahájili hráči Třebíče před domácím publikem a opět se mohli opřít o skvěle nadhazujícího Lukáše Hloucha, který soupeři za více než pět směn umožnil jediný doběh. Zbytek utkání pak na kopci spolehlivě uzavřel Američan Cameron Liss. Útok Nuclears dokázal najít recept na skvěle nadhazujícího Jherdensona Hurtada a ve čtvrtém inningu otevřel skóre dvěma doběhy, když se nejdříve dostal úspěšným hitem na mety Vojtěch Šabacký, na divoký nadhoz ukradl druhou metu a z ní jej dvoumetovým hitem do pravého zadního pole stáhl pro bod Ryan Johnson.

Ten pak přidal druhý doběh po sebeobětovacích startech na pálce Jana Urbánka a Jana Bilíčka. Hned následující směnu vybojoval metu zdarma Kamil Pejchal a agresivním během dokázal po odpalu Vojtěcha Šabackého a chybě obrany soupeře doběhnout pro třetí bod domácích. V šesté směně sice Michal Šindelka stáhl trojmetovým odpalem k plotu doběh pro Draky, ale to bylo ze strany mistra vše. Vítězství 4:1 si Nuclears pojistili v osmém inningu, když dokázali využít nepřesností střídajícího nadhazovače a Jan Urbánek získal krádeží domácí mety čtvrtý bod.Důležitý krok k úspěšné odvetě udělali Draci v Brně už v úvodním inningu druhého utkání, který zahájili homerunem a po sérii odpalů si vytvořili pětibodový náskok. Na ten dokázala Třebíč odpovědět prvním doběhem až ve čtvrté směně. Po chybě brněnské obrany ho získal Pavel Peroutka, který jako střídající běžec nahradil na druhé metě zraněného Vojtěcha Šabackého. Pro druhý bod Nuclears doběhl v šesté směně Rakušan Dan Kawanishi. Jenže Draci se v následující dohrávce prosadili hned třikrát proti startérovi Třebíče, kterým byl Jake Rabinowitz. Toho do konce osmého inningu vystřídal Adam Veselý. V poslední směně se na kopec postavil mladík Adam Skála a Draci uzavřeli dvěma doběhy skóre na konečných 2:10.


Ve vyrovnaném posledním duelu oplatil Jake Rabinowitz Drakům svoji porážku na nadhozu z předchozího utkání, když na pálce zaznamenal tři úspěšné hity a svým odpalem do středního pole stáhl ve čtvrté směně pro jediný doběh Kanaďana Ryana Johnsona. Kromě rozhodujícího doběhu si Ryan Johnson připsal také důležitý start na nadhozu, kde čtyři směny udržel čisté konto.

Zbývajících pět směn pak úspěšně na kopci završil nadhazovač Lukáš Pacal. Výhra 1:0 byla pro Třebíč již čtvrtým vítězstvím nad úřadujícími mistry v této sezoně. Touto sérií se také Nuclears přehoupli do druhé poloviny základní části nejvyšší soutěže.
V dalším kole čekají Nuclears dva zápasy se Sokolem Hluboká. První utkání hostí Sportovní areál Na Hvězdě v Třebíči v pátek 7. června 2024 od 19:00 hodin. Odveta se odehraje o den později na jihu Čech.


Foto: Robert Vávra

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image