Vysvědčení rozdávali hokejisté Horácké Slavie
Profilovka
06. 07. 2024.
2456

TŘEBÍČ (mad) - Netradiční závěr školního roku 2023/2024 zažili školáci ze ZŠ T. G. Masaryka v Třebíči. Společně s učiteli žákům předávali vysvědčení hokejisté  z Horácké Slavie Třebíč. Třebíčské hokejové naděje ve složení Adam Svoboda, Jan Mičán, David Michalčuk, Tomáš Jaša, Tadeáš Kuba a Filip Svoboda se postupně prostřídali v několika třídách od čtvrtých do devátých ročníků. 

„Je tu se mnou šest hráčů Horácké Slavie Třebíč. Většina bude, věřím, patřit do základního kádru pro následující sezonu, kterou odehrajeme v Moravských Budějovicích. Byl to nápad Horácké Slavie, který se s panem ředitelem Hlávkou střetl v myšlence. Byl nadšený. Jsme rádi, že to takhle hezky vyšlo,“ přiblížil manažer klubu Daniel Šlapák. Nejeden současný hráč Horácké Slavie právě tuto školu navštěvoval. „Je to pět let, co jsem opustil lavici této základní školy. Vzpomínky jsou úžasný. Podle mě se tady nic téměř nezměnilo. Chodil jsem do matematické třídy. Byl jsem šprťák,“ svěřil se Adam Svoboda. K předávání vysvědčení přistupoval zodpovědně. „Byl jsem trochu nervózní. Na ledě je to víc v pohodě, tam jsem jako doma. Těším se, až zase vyrazím na led,“ dodal. Hoši mají za sebou to nejhorší – letní přípravu. Hokejová sezona zahajuje už 18. září. „Budeme chtít uhrát co nejlepší výsledek samozřejmě. Moc se těším na zrekonstruovaný domácí stadion. Co jsem viděl plány, tak vypadají naprosto fenomenálně. Těším se i do Moravských Budějovic. Bude to výzva, ale i komplikace kvůli dojíždění, ale není zase tak daleko. Můžeme být rádi, že tam můžeme hrát,“ vyjádřil se Svoboda.

Ve čtvrtek 27. června navíc do školy na besedu dorazil mistr světa v ledním hokeji Karel Vejmelka. „Hokejistů, kteří sem chodili do základní školy a mají medaile z mistrovství světa, je minimálně deset. Přišel ale jen Patrik Eliáš a Karel Vejmelka,“ konstatoval ředitel školy Martin Hlávka, který se s Karlem Vejmelkou osobně potkal už během mistrovství světa v Praze. ZŠ T. G. Masaryka v Třebíči je takovou líhní hokejistů. „Máme sportovní třídy a kluky v rámci zvláštního programu uvolňujeme na tréninky. Když jsem tady začínal, tak kluci začínali brzy ráno, nebo pozdě večer, byli utahaní. Teď v podstatě trénují v době tělesné aktivity a vrací se do vyučování nebo z něj odchází tak, aby ten trénink měl nějakou hodnotu. Když to poskládáte tak, aby to mělo smysl, dostavují se pak výsledky. Moc rád vzpomínám na Radka Nováka, který mezi námi už není. Pečlivě jsme upravovali ten systém, dolaďovali, aby to fungovalo. S Horáckou Slavií máme dlouhodobě skvělou spolupráci. Ti chlapi vědí, že hokej je příjemná a krásná věc, ale jednou skončí a vzdělání je nutné. Příkladem by nám měly jít severské země, které jsou v tomto hodně napřed,“ svěřil se Hlávka.

Zavzpomínal na školní léta Adama Svobody, který byl dokonce vyhodnocen jako nejlepší žák devátých ročníků. Měl samé jedničky. „Život a sport jde ruku v ruce. Když nemáte řád, nemáte pravidelnost a cílevědomost, tak nikdy nedosáhnete vrcholu, zůstanete někde v prachu průměru. Dobří sportovci jsou pak úspěšní i jako podnikatelé. Mají v sobě zažitou drezuru, neuhnou, nevzdávají to. Když skloubíte talent a hlavu, někde se to objeví,“ míní Martin Hlávka.

Foto HoN: Martina Dědková Chromá 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image