Záslužné medaile jsou rozdány
Profilovka
01. 05. 2024.
570

VYSOČINA (kv) - Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek udělil ve čtvrtek 25. dubna celkem 26 záslužných medailí Kraje Vysočina zástupcům složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a také civilním osobám, které projevily statečnost při mimořádné situaci a velkým dílem přispěly k záchraně lidských životů. Tradičního slavnostního ceremoniálu v Horáckém divadle Jihlava se účastnil také předseda Senátu ČR Miloš Vystrčil.

Návrhy na udělení Záslužných medailí Kraje Vysočina každoročně krajským zastupitelům předkládají ředitelé záchranných složek. Udělovány jsou za osobní přispění a pracovní zasazení při plnění pracovních úkolů a rozvoji IZS.

Oceněné osoby Záslužnou medailí Kraje Vysočina II. a I. stupně, 2024 Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina převzala Jana Čeháková, Ladislava Blaťáková, Josef Borovský, Miroslav Herc a Zdeněk Novák. Z Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina si ocenění odnesl plk. Mgr. Miroslav Buchta, kpt. Bc. Lenka Chábová, npor. Bc. Jiří Šoukal, Ing. Jiří Mach, prap. Dominika Poláková a nprap. Jiří Marek získali medaili I. stupně za hrdinskou záchranu života. Za Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina byl oceněn mjr. Bc. Jan Málek, mjr. Bc. Jan Šimanovský, mjr. Mgr. Bc. Jaromír Poul, pprap. Bc. Zdeněk Tvrdý a nstržm. Zdeněk Vala získali medaili I. stupně za hrdinskou záchranu života. Oceněni byli i členové Sboru dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska - Jiří Rakušan, Bc. Andrea Dopitová, Josef Havelka, Vlastimil Kakač a Drahomíra Ježková.

Ocenění Záslužnou medailí I. stupně pro civilní osoby za záchranu lidského života byli v roce 2024 Markéta Blahová, Jaroslav Marek, Leona Kafková a Martin Veselý. Udělena byla pamětní bronzová medaile hejtmana Kraje Vysočina jako výraz poděkování za přípravu a realizaci bezpečnostního opatření, veřejného pořádku a plynulosti dopravy při letošním Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Ocenění zvládli řízení početného týmu, společně s kolegyněmi a kolegy se podíleli na zdárném průběhu největší sportovní události v naší republice Ing. Jitka Kopecká Šmídková, Mgr. Radek Vochyán a Mgr. David Jirák.Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image