Ze šachového dění
Profilovka
13. 04. 2024.
1286

ŠK Caissa Třebíč A-Panda Rychnov nad Kněžnou 3:5


V posledním zápase 2. ligy skupiny D v sezoně se nepodařilo A-družstvu Caissy Třebíč zvítězit, a tím byl po jedné sezoně stvrzen sestup z 2.ligy zpět do krajského přeboru.
Přesto družstvo ukázalo svůj potenciál a v příští sezoně určitě bude chtít vybojovat zpět postup a pokusí se o návrat.  Hosté z Rychnova nad Kněžnou, pro které byla Třebíč nejvzdálenějším soupeřem ve 2. lize, ocenili naši krásnou hrací místnost v nově opraveném bývalém kině, tedy v Komunitním centru Moravia, kde se jim velmi líbilo. Hosté přijeli v silné sestavě se třemi hostujícími polskými šachisty a také s WIM Martinou Kořenovou. Ta si vzala s sebou na návštěvu Třebíče také nejmladšího syna a manžela Vladimíra Kořena, populárního moderátora a spolutvůrce televizního pořadu Zázraky přírody. Také jim se v Třebíči velmi líbilo.


TJ Náměšť nad Oslavou A – ŠO Cordic Jihlava B  4,5:3,5


Na rozdíl od Třebíče zakončili šachisté TJ Náměšť ligovou sezonu domácím vítězstvím nad týmem Gordic Jihlava B. Tím došlo k zachování ligové příslušnosti a k umístění na pěkném 6. místě v soutěži. 


TJ Žďár nad Sázavou B-ŠK Caissa Třebíč C    5,5:2,5 


V posledním kole Krajské soutěže Vysočina zajíždělo C-družstvo Caissy Třebíč do Žďáru nad Sázavou s velmi oslabenou sestavou a s místním B-družstvem prohrálo 5,5:2,5. Bohužel se tím nepodařilo udržet 1. místo zaručující postup do Krajského přeboru Vysočina. Prohrou se Žďárem n/Sáz., který tak krajskou soutěž vyhrál, klesla Caissa až na třetí, ale stále medailové místo. Na druhé místo se dostal Spartak Velká Bíteš A. 
Text a foto: Ivan Kovács

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image