Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Antuku nahradí asfalt

23.07.2018

OKŘÍŠKY (mach) - Radnice v minulosti za 850 tisíc korun odkoupila sokolské hřiště v Tyršově ulici. TJ Sokol získané finance investuje do nutných oprav přilehlé budovy sokolovny. Se sportovištěm se nějakou dobu se nic nedělo. Nyní se do antukové plochy zakously bagry.


Hřiště s antukovým povrchem chátralo, sokolové neměli dostatek financí na údržbu a provoz. Proto padlo rozhodnutí na dojednání koupě do majetku městyse. „Areálu by bylo škoda, kdyby zchátral a začali se nám tam stahovat bezdomovci, přece jen je na dobrém místě,“ míní starosta Zdeněk Ryšavý. Nějakou dobu trvalo, než byl zpracován projekt. „Letos se podařilo získat dotaci z Ministerstva školství a tělovýchovy,“ sdělil Horáckým novinám starosta Zdeněk Ryšavý s tím, že stavební práce byly spuštěny před měsícem.

Městys má poměrně dobré sportovní zázemí. Je tam fotbalové hřiště a víceúčelová plocha U Stadionu, střelnice či tenisové kurty. Místní však postrádají ledovou plochu a prostor pro in-line bruslaře či skateboardisty. To vše by měla přinést rekonstrukce hřiště v Tyršově ulici. „Již dříve se na sokolském hřišti v zimních měsících dělala ledová plocha. Antuka ale není příliš vhodná pro svoji vysokou vsákavost a tudíž velkou spotřebu vody. Nově bude plocha asfaltová s parametry hokejbalového hřiště, který se tu s oblibou dříve hrával,“ popisuje Ryšavý. Hokejbalisté se přestěhovali se do Přibyslavic a starosta věří, že je nová hrací plocha přivede zase zpět.

Hřiště ale nebude sloužit jen hokejbalu. V zimě ledová plocha poslouží na hokej a bruslení pro veřejnost, vyžití zde naleznou in-line bruslaři, bude tu kurt pro nohejbal, volejbal či tenis s umělým povrchem a po obvodu hrací plochy povedou dvě tartanové dráhy pro atletiku. „Máme tu dobrý školní atletický oddíl, který vzkvétá ve spolupráci s TJ Spartak,“ chválí si Ryšavý. Samozřejmostí je vybudování nových parkovacích stání nejen pro návštěvníky sportoviště. Do budoucna se počítá i s prvky pro skateboarding.

Celkové náklady na zvelebení areálu překročí částku osm milionů korun. Dotace pokryje přibližně dvě třetiny a zbytek půjde z obecní kasy.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk