Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Do Akademie byli uvedeni další studenti

29.10.2019

TŘEBÍČ (red) - Projekt Akademie umění a kultury pro seniory, který umožňuje umělecké vzdělávání zájemcům starším šedesáti let, realizuje ve spolupráci s městem Třebíč Základní umělecká škola Třebíč. Čtyřiceti novým studentům hudebního, výtvarného a tanečního oboru byly v pondělí 14. října 2019 v Zadní synagoze v Třebíči předány imatrikulační listy, kterými byli oficiálně uvedeni do studia.


Tohoto slavnostního setkání se opět zúčastnili také dva vzácní hosté – patron projektu, třebíčský rodák, herec Miloslav Mejzlík, který nejen studenty vřele pozdravil, ale přednesl také Seifertovu báseň Podzim a starosta města Třebíče Pavel Pacal, díky kterému projekt Akademie pro seniory mohl vzniknout.

Hudební doprovod celé akce zajistil trumpetový soubor ZUŠ Třebíč pod vedením učitele Petra Matouška a soubor Flautae ululatae s uměleckým vedoucím Radkem Vejmelkou.

V současnosti Akademii umění pro seniory studuje 100 studentů, které vyučuje 18 lektorů, pedagogů ZUŠ. Součástí studia je i možnost veřejného vystupování na koncertech a výstavách. Například v úterý 10. prosince 2019 vystoupí studentky tanečního oboru Akademie na Vánočním koncertě ZUŠ Třebíč.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk