Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Hasiči testují elektromobil v praxi

29.04.2019

VYSOČINA (pch) - Hasiči ze záchranného sboru Kraje Vysočina budou při své činnosti využívat elektromobil VW e-Golf. Opět po čtyřech letech se tak mohou přímo v praxi seznámit se specifickými konstrukčními vlastnostmi a bezpečnostními prvky těchto typů vozů. Elektromobil hasičům zapůjčila společnost ČEZ, a.s., a osobně si ho na dobu tří týdnů převzal ředitel HZS ČR Kraje Vysočina, plk. Ing. Jiří Němec.


„První elektromobil si hasiči na Vysočině i jižní Moravě vyzkoušeli v roce 2015. Svůj elektromobil jim poskytla Jaderná elektrárna Dukovany a postupně se s ním seznamovali hasiči na všech územních odborech obou krajů. Obdobně tomu je i tentokrát,“ prozradil tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk. Díky praktickému seznámení tak budou moci profesionální hasiči z Vysočiny připravit taktické postupy a nácviky zásahů u případných dopravních nehod automobilů s elektrickým pohonem. „Elektromobily se stávají stále rozšířenějším dopravním prostředkem, proto vítáme možnost seznámit se s tímto vozidlem podrobněji. V rámci našeho sboru využijeme elektromobil především pro odbornou přípravu hasičů s ohledem na možný zásah při dopravní nehodě,“ uvedl při přebírání vozu ředitel Němec.

V současné době je v České republice registrována více než tisícovka elektromobilů a každoročně přibývá několik stovek dalších. „S rostoucím počtem elektromobilů roste možnost, že se záchranáři při zásahu u dopravních nehod setkají i s tímto typem automobilů. Rádi jsme proto našim kolegům z Kraje Vysočina umožnili, aby se s elektromobily důkladně seznámili a získané poznatky využili při své práci a záchraně lidských životů,“ vysvětlil Ivo Novotný, manažer útvaru požární ochrana a havarijní připravenost ČEZ, a. s.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk