Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Michal David je profesionál, říká Jarda Hnilica

08.03.2012

Třebíč, Kadov - Soutěž Hlas ČeskoSlovenska nabírá obrátky. Většina postupujících je už známá a rodí se favorité. Mezi ně bude určitě patřit i zpěvák třebíčsko-krumlovské kapely Sillage Jaromír Hnilica.


Bydlí v malé vesnici Kadov nedaleko Moravského Krumlova, ale třebíčské rockové publikum ho zná velice dobře nejen z kapely Sillage, ale především z jeho působení v kdysi populární formaci Fan Daniel.

Klasická otázka na začátek. Jak jste se do soutěže Hlas ČeskoSlovenska dostal?

Dozvěděl jsem se o ní v televizi a normálně jsem se přihlásil přes internet.

Předpokládám, že nemáte problém zpívat před publikem, ale tohle byla asi trochu jiná situace. Necítil jste trému?

Trošku jsem trému měl. Před normálním publikem ji už nemám, ale před porotou je to trochu něco jiného. Taky kamery udělají své. To není každý den.

Jak se zpívá člověku těch prvních několik desítek sekund, než se některý z porotců otočí?

Snažil jsem se na to nemyslet. Zaměřil jsem se hlavně na svůj zpěv tak, abych to dal co nejlépe. Takže ani nevím, jaké jsem měl pocity, prostě jsem to nevnímal. Potom, když už to někdo zmáčkl (Pepa Vojtek jako první a za ním v několika vteřinách i ostatní porotci ? pozn. aut.), tak to už byla taková vnitřní euforie a uvolnil jsem se.

Čekal jste, že se otočí všichni čtyři porotci?

Věřil jsem, že se někdo otočí, ale že to budou všichni čtyři, tak to jsem fakt netušil. Ani náhodou. Mile mě to překvapilo.

Z koučů jste si vybral Michala Davida. To asi málokdo čekal. Co vás k tomu vedlo?

To je pravda, že to málo lidí čekalo. Do poslední chvíle jsem nevěděl, koho si vyberu. Michala Davida jsem si vybral, protože má nejširší záběr a má nejvíce zkušeností. To nakonec rozhodlo.

Předpokládám, že jste se rozhodoval mezi Michalem Davidem a Pepou Vojtkem?

Pepa je rocker jako já, ale já hraji trochu jinou muziku. Z té čtveřice je mi samozřejmě nejblíž, ale nakonec v mé volbě vyhrála profesionalita Michala Davida.

Vy hrajete s kapelou Sillage, jak jste se k ní dostal?

S Ivošem Řídkým (ex Pátek 13.) jsem se potkával na různých vystoupeních, takže jsme o sobě věděli. Už jednou mě oslovil, že bychom spolu mohli zkusit dát něco dohromady. To bylo v době, kdy jsme byli s kapelou Fan Daniel na vrcholu, a do ničeho jiného se mi nechtělo. Ale v roce 2007 Fan Daniel už hrál míň, počet vystoupení klesal a nevěděli jsme, co bude dál. V té době se Ivoš ozval podruhé. Chtěl vyzkoušet nějaký nový projekt a ono to zafungovalo hned na první zkoušce a funguje dodnes. Vlastně, tak jak jsme se sešli na první zkoušku, tak v této sestavě jsme dodnes. S Ivošem (klávesy, zpěv) přišel i jeho bývalý kolega z kapely Pátek 13. a skvělý kytarista Jarda Zejda, rytmickou část kapely tvoří další dlouholetý kamarád Michal Chaloupka (bicí, ex Carmen) a ten si do kapely přivedl basáka Pepu Kudláčka.

Většina fanoušků na Třebíčsku si vás spojuje právě s kapelou Fan Daniel. Jak to s ní vypadá v této chvíli?

Vypadá to s ní tak jako před rokem, před dvěma, před třemi, před čtyřmi. Občas se potkáváme nebo si občas zavoláme. Takže jsme ve fázi, že bychom mohli udělat nějakou akci třeba jednou za rok, ale že bychom se vrátili k nějakému častějšímu hraní, to ne.

Co vás teď čeká, a to jak v soutěži Hlas ČeskoSlovenska, tak s kapelou Sillage?

Co se týče soutěže, tak nyní budou probíhat souboje - duely. Každý kouč rozdělí své lidi do sedmi dvojic a tyto dvojice budou zpívat jako duet skladby, které jim kouč sám určí. A na základě interpretace této skladby si kouč vybere jednoho z každé dvojice do svého týmu.

Co se týče Sillage? Teď jsme dělali nové promofotky, chystáme nové písničky do studia a čekají nás nějaké koncerty, z těch nejbližších třeba už hned zítra 10. března hrajeme v Třebíči v klubu Peklo, kde vystoupíme společně s kapelou Social Band nebo příští čtvrtek 15. března hrajeme ve výborném brněnském klubu Favál.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk