Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Muž zemřel v plamenech

05.03.2020

TŘEBÍČ (mach) - Tragickou bilanci má požár bytu ve třetím patře panelového domu na ulici Zahraničního odboje v Borovině. Ke vzniku požáru došlo před půl devátou večerní hodinou. Z nehody místa byly evakuovány dvě ženy. Třiapadesátiletý muž vlivem požáru zemřel.


Oznámení o požáru bytu na ulici Zahraničního odboje přijala operátorka tísňové linky 112 ve středu 26. února ve 20.25 hodin. Na místo ihned vyjely policejní hlídky. Zasahovala zde také zdravotnická záchranná služba, městští strážníci, třebíčští profesionální hasiči a jednotka SDH ze Starče.

Byla provedena evakuace osob z bytového domu. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. „V době příjezdu hasičů byl byt v plamenech. Po uhašení v bytě nalezli bezvládné tělo muže. Z bytu hasiči vyvedli ženu, která se nadýchala jedovatých zplodin,“ popsala situaci krajská mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová. K ošetření byla předána také žena, bydlící v bytě přímo nad místem požáru, která se nadýchala zplodin z hoření.

„Na místě jsme ošetřili dva pacienty, zranění jednoho z nich si vyžádalo převoz na akutní příjem třebíčské nemocnice. Jedna osoba utrpěla následkem požáru zranění neslučitelná se životem a přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt,“ informoval Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Zemřelým je třiapadesátiletý muž původem z Ukrajiny.

Na místě tragické události provedli policisté ohledání, zadokumentování a další šetření. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. Příčina a veškeré související okolnosti požáru se prověřují,“ uvedla tisková mluvčí Policie ČR Jana Kroutilová. Majetková škoda, vzniklá požárem, byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun.

Foto HoN: Martina Chromá

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk