Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na přejezdu se v noci neblikalo

14.04.2020

ČECHOČOVICE (pch) - Železniční přejezd u Čechočovic má už bohužel několik obětí, ale stává se ještě nebezpečnější, a to hlavně v noci. Jak se nám podařilo zjistit, na vlakovém nádraží ve Starči přes noc nikdo nebývá, a tak se vypíná i světelná signalizace na přejezdu.


Prvně si toho všimli obyvatelé Čechočovic, které začaly noční vlaky budit, protože před nechráněným přejezdem razantně zpomalují a intenzivně houkají. „Je to nepříjemné, když vás to v noci vzbudí,“ posteskl si jeden z občanů Čechočovic.

To je samozřejmě nepříjemné, ale mnohem závažnější je to, že signalizace v noci nefunguje a řidič se to vlastně nijak nedozví. Chybí jakékoliv označení a řidič je tak odsouzen k tomu spoléhat jen na houkání vlaku.

„Přejezd P3652 (Čechočovice) je v denní směně plně funkční. V noční době je zavedeno na tomto přejezdu vypnutí z provozu z důvodu absence a zavedení výluky dopravní služby dopravních zaměstnanců (karanténa) – neměl by kdo kontrolovat správnou činnost přejezdu,“ řekl tiskový mluvčí Správy dopravní železniční cesty Marek Illiaš a dodal: „V tomto čase VDS se jezdí přes přejezd dle předpisu D1. Tedy vlaky jedou maximální rychlostí do deseti kilometrů a před příjezdem houkají.“

Tento stav trval na přejezdu do pondělí 6.dubna do 08:30 hodin, kdy byla zahájena výluka. A přejezd P3652 byl vypnut z činnosti včetně osazení dopravního značení. Předpoklad ukončení a uvedení do plně funkčního stavu je 9. dubna do 15 hodin.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk