Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nemocnice bude mít čtyři nové operační sály

18.11.2019

TŘEBÍČ (red) - Kraj Vysočina dokončil projektování přístavby nového operačního pavilonu Nemocnice Třebíč, na kterou plynule naváže generální oprava čtveřice stávajících operačních sálů umístěných v pavilonu O.


„Veškeré stavební práce, které nebudou mít zásadní vliv na chod krajské nemocnice, začnou na jaře příštího roku s tím, že Rada Kraje Vysočina vyhlásila veřejnou zakázku na zhotovitele díla. Hotovo by mělo být za zhruba dva a půl roku,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla s tím, že projektové náklady na nový pavilon se pohybují nad 300 milióny korun.

Třípodlažní pavilon operačních sálů krajské Nemocnice Třebíč bude situován těsně v sousedství už zkolaudovaného chirurgického pavilonu a bude s ním i komunikačně propojen, patra stávajících i nových sálů na sebe budou navazovat. Nový objekt bude zároveň plnit funkci vstupu do areálu nemocnice a ve svém přízemí nemocnice získá i prostorné edukační centrum. První patro zaberou čtyři moderní operační sály, každý o ploše cca 40 m2, a odpovídající zázemí pro zdravotnický personál a lékaře. Poslední třetí patro, které architekti umístili úhlopříčně, bude celé sloužit pro strojovny vzduchotechniky. „Jakmile se podaří dokončit nový pavilon a zprovoznit moderní čtveřici sálů, okamžitě začne generální oprava stávající čtyřky sálů pavilonu O včetně propojení staré a nové strojovny vzduchotechniky. Součástí rekonstrukce staré části budou i úpravy dospávacího pooperačního pokoje a přístupové chodby do celého traktu sálů. V současné době již byla kompletně modernizována z fondů IROP novými přístroji centrální sterilizace pro všechny operační sály. A tak zbývá v rámci investiční akce kraje provést drobné dispoziční úpravy, logistické napojení na starou a novou část sálů a dále napojení sterilizace na nové technologie a sítě novostavby,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Práce začnou na jaře roku 2020 a zhotovitel na ně bude mít 26 měsíců. Veškeré náklady přístavby a rekonstrukce bude Kraj Vysočina hradit ze svého rozpočtu.

V letošním roce Nemocnice Třebíč definitivně zkolaudovala výstavbu a rekonstrukci komplexu tří budov Pavilonu chirurgických oborů a zprovoznila magnetickou rezonanci. Příští rok čeká nemocnici výměna výtahů v pavilonu U a před zahájením je veřejná zakázka na rekonstrukci starého energocentra, jenž zohlední i projekt Oázy života, který je připravován se společností TTS energo a má nemocnici připravit na provoz při dlouhotrvajícím výpadku elektřiny nebo zemního plynu.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk