Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ničitel polí přežil žně, ale nového osení už se nedočká

01.10.2013

Sudice - Policistům Obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou se podařilo objasnit případ poškození osetých polí (jarní ječmen, ozimá pšenice) v katastru obce Sudice, ke kterému došlo na jaře letošního roku. Celková škoda byla tehdy vyčíslena na čtyřicet tisíc korun.


Policejní inspektor minulý týden sdělil podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci třicetiletému muži z Třebíčska. „V pátek 19. dubna poškodil kolem desáté hodiny večer terénním automobilem v místech zvaných Červenský a Příčné pole oseté jarním ječmenem a způsobil tak škodu třicet tisíc korun. Dále na ploše přibližně dvou hektarů pachatel poškodil v místech zvaných Příčný oseté pole ozimou pšenicí, kde byla škoda vyčíslena na přibližně deset tisíc korun,“ popsala čin tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie České republiky Dana Čírtková.

Trestní oznámení policisté přijali následujícího dne a začali po pachateli pátrat. „Provedli šetření na místě i v okolí, místo činu ohledali a zadokumentovali a zajistili nalezené stopy. Dále policisté zjistili, že pachatel terénním automobilem poškodil ještě oseté pole pšenice v místech zvaných Za Humny, a to o rozloze jednoho hektaru,“ prozradila policejní mluvčí.

Policistům se podařilo získat na základě provedeného šetření důležité poznatky k terénnímu vozidlu a poté i k řidiči. „Trestnou činnost se jim podařilo pachateli prokázat a následně mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu,“ doplnila Dana Čírtková.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk