Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Oblastní zahrádkářská výstava předvedla bohaté plody podzimu

24.10.2011

Třebíč - Dům zahrádkářů na Švabinského ulici se na prodloužený víkend stal mekou zahrádkářů celého Třebíčska. Územní sdružení ČZS Třebíč spolu se ZO Českého svazu včelařů Třebíč tam jako každoročně pořádalo výstavu ovoce, zeleniny, chryzantém, bonsají, léčivých rostlin a suchých květů.


Kromě poučení skýtá tato výstava i skutečnou pastvu pro oči i nos. Organizátoři si vždy dají velkou práci s aranžováním plodů i suchých vazeb a vidět je i výborná spolupráce se školami. Ty zde veřejnosti prezentují svoji práci na školních zahradách. Z jejich prezentací je vidět, že fantazii se skutečně meze nekladou.

Málokdo odcházel z výstavy s prázdnou, neboť ke koupi toho bylo opravdu mnoho. Uznanou sadbou brambor počínaje přes semena, hnojiva, pesticidy, hrnkové květiny, ovocné a léčivé čaje, med a další včelí produkty, čerstvý mošt až po lázeňské oplatky, vyráběné přímo na místě. Odnést jste si mohli také dušičkovou vazbu, masožravé rostliny, sukulenty nebo ochutnat i zakoupit burčák a vína z jižní Moravy.

Autor: Jan Uher
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk