Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Parkurové skákání přilákalo diváky

15.08.2013

Dukovany - Minimum chlapců, převážně hezké dívky na krásných koních a před nimi spousta překážek, to vše vytvářelo příjemnou atmosféru parkurových soutěží VIII. ročníku Ceny Vysočiny, které se konaly v sobotu v jezdeckém areálu za statkem v Dukovanech.


Do obce u jaderné elektrárny se sjeli vyznavači jezdeckého sportu z několika brněnských klubů, Humpolce a třeba i z Chlumce. Mohli si užívat příjemného prostředí jízdárny, která měla po předchozím menším dešti příjemný povrch, takže se od kopyt koní neprášilo. Jezdecký klub Dukovany nejprve dopoledne uspořádal hobby závody pro jezdce bez licence. Těch se mohli účastnit jezdci a koně, kteří neabsolvovali ústní test a zkoušky v drezuře a v parkuru. Skokové soutěže s výškou překážek do 80?cm se zúčastnilo 16 účastníků, pět z nich projelo parkur bezchybně a v rozskakování se pak vítězkou stala Jana Komárovová s koněm Britney Kinská z JK Višňové.

V soutěži s výškou překážek do 90?cm startovalo 16 soutěžících a vítězství si nakonec odnesla Veronika Korvasová s koněm Guliver 6 z pořádajícího JK Dukovany.

Odpoledne se pak konaly jezdecké závody stupně Z, ZL a L.

Do soutěže Z se přihlásilo 15 jezdců. V této skokové soutěži zvítězila Lucie Benešovská na koni Frodo z JK Ranč u cesty.

Soutěž ZL úspěšně absolvovalo 16 startujících, zvítězil Patrik Sukdolák s koněm Goldwin z JK Korzár Humpolec.

V nejobtížnější soutěži L startovalo 10 jezdců a také v ní zvítězil Patrik Sukdolák s Goldwinem z JK Korzár Humpolec.

Soutěže ZL a L byly zařazeny do Skokového poháru Vysočiny, jeho finále se uskuteční 14. září v Žirovnici.

Autor: Arnošt Pacola
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk