Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Plavci z Laguny závodili na krajském mistrovství

13.06.2018

JIHLAVA, PELHŘIMOV (red) - O víkendu 26. - 27. června 17 plavců z Plaveckého oddílu Laguna Třebíč poměřilo své síly na závodech Krajského mistrovství žactva. První část závodů se uskutečnila v sobotu v Jihlavě a druhá část v neděli v Pelhřimově.


Závodů se zúčastnilo 107 plavců z 8 plaveckých klubů Vysočiny. Krajské mistrovství žactva jsou nominační závody na Mistrovství ČR a Poháry ČR. Závody jsou velice náročné. Plavci musí zaplavat co nejvíce disciplín, na které se dále nominují na MČR a Poháry ČR.

Kateřina Bartošová, Zuzana Bartošová a Štěpán Kubík měli svůj debut a vše zvládli s lehkostí. Všichni plavci si vylepšili svá osobní maxima, jmenovitě: Bartošová Veronika, Janečková Markéta, Javorková Rozálie, Kantor Jiří, Klementová Andrea, Krotký Adam, Mrňová Lucie, Popelář Oliver, Radvanová Kristýna, Radvanová Markéta, Sedlák Ondřej, Štveráček Samuel, Toufar Michal, Vetchý Ondřej. Evidujeme celkem 80 osobních rekordů z celkem zaplavaných 121 startů.

Na MČR a Poháry ČR budeme nominovat celkem 15 plavců. MČR se mohou zúčastnit plavci od dvanácti let. Pro desetileté a jedenáctileté závodníky jsou určeny Poháry ČR.

Na MČR nominujeme 6 plavců: Javorková Rozálie, Kantor Jiří, Klementová Andrea, Krotký Adam, Tůma Milan a Vetchý Ondřej.

Na Pohár ČR nominujeme 9 plavců: Bartošová Veronika, Janečková Markéta, Mrňová Lucie, Popelář Oliver, Požár Lukáš, Radvanová Kristýna, Sedlák Ondřej, Štveráček Samuel a Toufar Michal.

Věříme, že plavci z Laguny porovnají své síly na Mistrovství a Pohárech s největší špičkou ČR a získají medailové umístění.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk