Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Po křižovatce přijdou na řadu mosty a průtah městem

09.09.2013

Třebíč - Rada města v úterý rozhodla o vyhlášení poptávkového řízení na zhotovitele nových mostů přes řeku Jihlavu a náhon v Poušově. K realizaci by mělo dojít v příštím roce. A nepůjde o jedinou významnou dopravní akci ve městě.


Nové mosty souvisejí s přestavěnou křižovatkou u hotelu Atom. Leží totiž stejně jako křižovatka na objízdné trase, po které povede velká část dopravy v okamžiku, kdy dojde k uzavření Podklášterského mostu. To bude pravděpodobně v roce 2015.

Po křižovatce u hotelu Atom mezi ulicemi Velkomeziříčská a Jelínkova se auta poprvé projela ve středu 28. srpna. Řidiče, mířící z Jelínkovy ulice dolů do města, potěší samostatný odbočovací pruh. Pro bezpečnější pohyb chodců zase vznikl přechod pro chodce i s bezpečnostním ostrůvkem. Došlo k přesunutí autobusových zastávek a k vybudování nájezdu na parkoviště přímo před hotelem. Přebudování křižovatky přišlo město asi na tři miliony korun. V původních záměrech byla i rekonstrukce povrchu celé Jelínkovy ulice. Nakonec kvůli penězům došlo jen na lokální opravu. „Nesoudržné části jsme vyfrézovali a položili nový koberec, zbytek jsme udělali jen lokálně. Zalilo se to pružnou zálivkou. Taková forma opravy by měla vydržet minimálně pět let,“ uvedl vedoucí dopravy Městského úřadu Třebíč Aleš Kratina.

Momentálně se intenzivně řeší také nové vyznačení jízdních pruhů na Bráfově třídě a také vybudování odbočovacího pruhu u evangelického kostela směrem k zimnímu stadionu. „Při jednáních se objevila ta skutečnost, že bude nutné upravit světelné křižovatky. Jednoduše řečeno, indukční smyčky, které jsou v komunikaci, nebudou po překreslení řadicích pruhů odpovídat polohou. Musí se posunout, upravit, rozšířit. Teď řešíme s Ředitelstvím silnic a dálnic, zda to budou realizovat ještě letos na podzim nebo až na jaře příštího roku. To v tuto chvíli není jasné,“ uvedl Aleš Kratina. „Zatím se ale jede podle harmonogramu s tím, že úpravy na průtahu včetně světelné signalizace budou letos na podzim a oprava povrchu, asfaltový koberec od gymnázia až po křižovatku Sportovní ? Rafaelova, bude příští rok. Souběžně s tím by se měl vybudovat i odbočovací pruh,“ dodal Kratina.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk