Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pozor! Ulicí se řítí sáňky

04.12.2017

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Padá sníh, technické služby uklízejí město, ale část Smetanovy ulice míjejí. Mají k tomu důvod. Svažující se ulice je plná dětí a směrem dolů sviští sáňky a boby. Nejde o žádnou partyzánštinu. Všechno je oficiální. „Děláme to už několik let, děti tady nemají pořádně kde sáňkovat,“ říká moravskobudějovický místostarosta Jan Kocáb.


I letos město vydalo vyhlášku, že ulici uzavírá, a to od 1. prosince do 28. února. „Není samozřejmě uzavřena pořád,“ doplnil Jan Kocáb. Ulice se uzavře jen v případě, že napadne sníh. „Přijedou technické služby, dají tam značky a blikačky a už se sáňkuje,“ dodal místostarosta.

Lidé si na sáňkování už zvykli a radnice nemá žádné negativní ohlasy. „Lidé s tím problém nemají,“ potvrzuje Jan Kocáb. „Nevadí nám to tady. Zimy poslední dobou nejsou nic moc, takže jde o pár dní v roce, a to se dá zvládnout,“ říká jeden z obyvatel Smetanovy ulice.

Iniciativa radnice se líbí i rodičům dětí z okolí. „Je to výborná věc. Nemusí se chodit nikam daleko. Děti sáňkují prakticky v centru města, to znám jen z vyprávění babičky,“ řekla nám maminka asi šestileté dívenky.

První sníh už máme za sebou a děti v Moravských Budějovicích už se těší, až ho napadne víc a budou moci prohnat svoje sáňky Smetanovou ulicí. Snad k nim letošní zima nebude skoupá.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk