Horácké novinyVychází každý týden v úterý a v pátek. Objednávka předplatného
Bohdalovský Zdeněk Novotný (ve žlutém) dal takhle v Rokytnici druhý gól svého týmu. Domácí (zleva Josef Herbrych, Adam Štefánek, Marian Vahila a Martin Štork) nakonec vybojovali bod za remízu 4:4.
(foto: mm)

Rokytnice doma smazala s Bohdalovem třígólové manko

04.09.2017

I. B třída, skupina B

5. kolo: Rokytnice - Bohdalov 4:4 (1:4). Branky: 25., 48. a 53. (P) Vahila, 75. Ferkl - 27. Šimek (P), 31. Novotný, 34. Pokorný, 38. Koukal. Domácí se v utkání díky Vahilovi ujali vedení, ale hned vzápětí v pokutovém území faulovali a Šimek z penalty srovnal. Pak si domácí obránci dali pauzu, kterou do poločasu Bohdalovští hned třikrát během sedmi minut potrestali. Ve druhé půli diktovali tempo hry domácí. Hned ve 48. minutě snížil Vahila, stejný hráč zkompletoval v 53. minutě z penalty hattrick a cenný bod zařídil Rokytnici čtvrt hodiny před koncem Ferkl. Rozhodčí Škorpík. ŽK: 1:1. Diváků 111.

Rokytnice: Široký - Jičínský, Herbrych, Prokeš, Vahila, Sochna, Ferkl, Bílek (79. O. Štefánek), A. Štefánek, Štork, Železník (66. Veleba). Trenér Pavel Vranka.

Hartvíkovice – Polná B 6:0 (5:0). Branky: 1. a 24. J. Sýkora, 11., 29., 41. a 67. Martin Kopuletý. Poprvé se v Hartvíkovicích měnilo skóre už po několika vteřinách, kdy domácí poslal do vedení Jakub Sýkora. Stejný hráč se do poločasu trefil ještě jednou, jeho spoluhráč Martin Kopuletý pak na polenského brankáře Čermáka vyzrál do přestávky hned třikrát. V 57. minutě neudržel hostující Smutný nervy na uzdě, úderem hlavou způsobil krvavé zranění na čele Davida Kopuletého. Ten se ale vzápětí zvedl ze země a úderem do obličeje soupeři oplácel. Oba kohouti tak museli s červenou kartou předčasně ze hřiště. Svůj čtvrtý gól přidal Martin Kopuletý v 67. minutě a Hartvíkovice vyhrály vysoko 6:0. Rozhodčí Beseda. ŽK: 1:2. ČK: 57. D. Outulný (Hartvíkovice) za udeření soupeře dlaní do obličeje, 57. Smutný (Polná B) za udeření soupeře hlavou. Diváků 123.

Hartvíkovice: Chalupa – D. Outulný, Sýkora, M. Outulný – Kafka, Hadraba, Horký, M. Kopuletý, D. Kopuletý – Sýkora, M. Kopuletý. Trenér Luděk Hadraba.

Stařeč – Luka 2:1 (1:1). Branky: 42. Kaňka, 89. Dvořák – 40. Čada. Ve vyrovnané první půli měl první šanci Marek Vodička, ale hlavou mířil jen do tyče. Obě branky první půle padly v samotném závěru. Pět minut před poločasem rozhodčí Fryč přehlédl ruku v obličeji Michala Vodičky a Čada se nikým neatakován dostal k vedoucí brance. Vzápětí ale Stařečští přispěchali s bleskovou odpovědí a po Kaňkově brance bylo srovnáno. Ve druhé půli byla na domácích znát snaha o zisk prvních bodů nové sezóny, šanci Marka Vodičky ale zlikvidoval gólman Luk. Když už se oba celky smiřovaly s dělbou bodů, dostal pěknou přihrávku za obranu Dvořák a přesnou střelkou trefil tříbodové vítězství Starče. Rozhodčí Fryč. ŽK: 4:1. Diváků 130.

Stařeč: Obůrka – Pysk, Michal Vodička, Marek Vodička, Smejkal, Linhart, Strouha, Bříza, Strouha (90. Šabata), Kaňka, Lauš, Dvořák. Trenér František Prokop.

Velká Bíteš B – Rapotice 2:3 (1:1). Branky: 36. a 48. Ondrák – 32. a 65. Sobotka, 80. Mucha. Hosté z Rapotic v duelu vedli, ale do poločasu odpověděl na Sobotovu branku Ondrák. Stejný hráč na začátku druhé půle strhl vedení na stranu domácích, ale body byly tentokrát souzeny Rapoticícm. V 65. minutě srovnal stav Sobotka a vítěznou tečku udělal za duelem v 80. minutě Mucha. Rozhodčí Krejčí. ŽK: 1:3. ČK: 54. Mrňa (Velká Bíteš B) za zabránění soupeřovu mužstvu dosáhnutí branky rukou. Diváků 120.

Rapotice: T. Laš – Sobotka, Švarc, Martin Laš (58. J. Dvořáček), Škorpík (83. M. Dvořáček), Illek, J. Matoušek, Němec, Sobotka (90. Císař), Mucha, Milan Laš. Trenér Karel Kovařík.