Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Starosta předal šek z vánoční sbírky

05.02.2018

TŘEBÍČ (red) - V pátek 26. ledna proběhlo předání výtěžku z vánoční sbírky města Třebíče, do kterého přispívali lidé i zastupitelé. Symbolický šek, v celkové výši 41 676 korun, spolku Míša&Míša předal starosta města Pavel Janata.


„Peníze ze sbírky budou použity na zaměstnávání handicapovaných a jejich začleňování do společenského života. Pořádáme různé akce, kde se tyto dva světy propojují. V roce 2013 byl otevřen v Třebíči na Karlově náměstí obchůdek Míša, kde jsou tito lidé zaměstnáni,“ řekla předsedkyně spolku Hana Nejedlá.

Jejich stěžejním výrobkem je keramika. V obchůdku se můžete setkat s Michalem, který maluje krásné obrazy. I když má jednu ruku, je nesmírně šikovný a svou pílí se dopracoval k první vernisáži, která zrovna probíhá v Jihlavě.

Ze všech sil se snaží peníze na provoz spolku vydělat sami. Především prodejem výrobků, jezdí na jarmarky, trhy a pořádají různé akce. Dělají to hlavně pro radost lidem. „Největší odměnou je, když nás lidi přijdou podpořit na naší akci. Velkou ctí je pro nás vánoční sbírka, kterou jsme dostali od města Třebíče a spoluobčanů. Nesmírně si vážíme finanční podpory, moc děkujeme za vaši pomoc a důvěru,“ dodala Nejedlá.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk