Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Třebíčská televize i bez set top boxu

13.02.2020

TŘEBÍČ (mach) - Už víte, že existuje TV Třebíč? Pokud pečlivě pročítáte Třebíčský zpravodaj, patrně vám to neuniklo. Pro vás ostatní máme radu. Pro sledování TV Třebíč se nesnažte ladit váš televizní přijímač, raději zasedněte k vašemu počítači.


Ke sledování TV Třebíč potřebujete internet a první oficiální třebíčské televizní zpravodajství naleznete na webových stránkách www.tvtrebic.cz. Ano, někteří z vás mohou namítat, že se nejedná o televizi jako takovou, přesto je obrazový způsob informování veřejnosti krok správným směrem. Nápad spustit třebíčskou televizi vznikl na odboru kanceláře vedení města na základě vyhodnocení úspěšnosti jednotlivých typů zveřejňovaných příspěvků. „Dlouhodobě jsme pozorovali, že informace, podávané pouhým textem jsou výrazně méně sledované než informace doprovázené fotografiemi a nejlepší výsledky měla právě informační videa, a to ve velkém rozsahu, od kulturního dění ve městě, přes různá společenská témata až po klasické zprávy,“ shrnula Irini Martakidisová, tisková mluvčí třebíčské radnice.

V závěru loňského roku se radnice dala do pátrání, jak mít vlastní televizní kanál, který by byl přístupný pro velkou většinu obyvatel města. „Na začátku listopadu jsme se shodli na nejvhodnějším řešení, tedy internetové televizi, a do konce prosince byla připravená,“ přiblížila mluvčí. Televize byla spuštěna od 1. ledna 2020 a první připravené reportáže patřily vánočnímu Karlovu náměstí a novoroční zdravici starosty města. Kameramanem a tvůrcem reportáží v jedné osobě je dlouholetý mediální spolupracovník města František Jůza, kterému za léta praxe nechybí dokonalý přehled o dění ve městě. „Záměr je takový, aby to byla ucelená prezentace toho, co se vše v Třebíči děje a co se dá časově v jednom člověku zvládnout. Výsledné reportáže jsou půldruhé až tři minuty dlouhé,“ popsal obsahovou stránku obrazového zpravodajství František Jůza.

Přestože byl projekt třebíčské televize ušit horkou jehlou, vypadá to na dobrý start. Průměrně zhlédne každý příspěvek na přibližně 500 diváků. Přitom od myšlenky po fyzickou realizaci uplynul pouhý měsíc. „Teď už je situace stabilizovaná. Všichni víme, co a jak chceme,“ konstatoval Jůza.

Obrazové zpravodajství již má i svoji stálou rubriku. „Protože k nám na radnici chodí přes různé kanály všemožné otázky a podněty od občanů, rozhodli jsme se, že dáme lidem možnost dotazů i přes TV Třebíč. Zařadili jsme pravidelný pořad Zeptejte se na radnici, do kterého mohou lidé posílat otázky na e-mail: [email protected] Tento pořad má vedle týdenního sestřihu zpráv na hlavní straně televize nejvyšší sledovanost a lidé pravidelně své dotazy posílají,“ informovala Irini Martakidisová.

Na zaslané dotazy na kameru odpovídá osobně starosta Pavel Pacal. „S ním se mi pracuje velice dobře. Téměř vše dá, jak se říká, na první klapku. Nemluví strojeně ale přirozeně, jako by vás náhodně potkal na ulici a odpověděl by vám na otázku,“ pochvaluje si profesionalitu starosty František Jůza.

Sledovanost obrazového zpravodajství pomalu stoupá, a tak se i nadále můžete těšit na zajímavé reportáže z oblasti kultury (koncerty, divadla) ale i další záznamy, co nejširší škály dění ve městě. A co v třebíčské televizi nikdy neuvidíte? Její tvůrci slibují, že se vyvarují předvolebních akcí a vůbec politiky jako takové. „Televize je tu pro lidi a bude apolitická,“ vzkazují.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk