Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Zkrocení zlé ženy po vídeňsku

21.02.2019

TŘEBÍČ (red) - Český divadelní spolek působí ve Vídni v různých formách již od roku 1881. Pro publikum doma v Rakousku i v České republice nastudovali jeho členové klasickou divadelní komedii Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Soubor tuto klasickou komedii uvádí s velkým úspěchem již několikátou sezónu. Před třemi lety se souboru dostalo té cti hostovat na tradičním divadelním festivalu Jiráskův Hronov.


Začátek nového tisíciletí vtiskl i divadelnímu spolku novou tvář. Otevřené hranice umožnily přístup mnoha Čechům a Slovákům ke studiu i práci ve Vídni. Tito převážně mladí lidé se částečně přes taneční večery, částečně přes českou školu Komenského zapojili buď sami do práce v divadelním spolku, nebo tvoří publikum, kterého opět přibývá. V posledních letech soubor začal spolupracovat s několika českými spolky, navzájem hostují v České republice a ve Vídni.

Stávajícím režisérem spolku je třebíčský rodák Zdeněk Homolka, jenž s ansámblem tuto hru nastudoval. Třebíčští milovníci divadla mají možnost představení zhlédnout v sobotu 27. dubna od 18 hod. v Národním domě v Třebíči.

Vstupenky jsou již v předprodeji v CK Azzurro na Stařečce a pro seniory je připravena výrazná sleva.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk