Okříšští hasiči zachraňovali život v Polsku
Profilovka
11. 07. 2024.
2092

OKŘÍŠKY - Na adresu hasičů z okřšíšské zásahové jednotky jsou psána pochvalná slova často, protože jejich odbornost je na vysoké úrovni a vždy jsou připraveni zachraňovat životy, majetek nebo pomáhat městysi i lidem v případě potřeby. Tentokrát se ale vlivem náhody ocitli u zcela mimořádné události.

Při cyklistické jízdě do Polska v pátek 5. července večer přišli do jedné restaurace ve Swinoujscie na večeři. Číšník hosty usadil na zahrádce před restaurací, ale potom se několik minut nic nedělo, nikdo nepřišel s jídelními lístky. ,,Oknem jsme uviděli, že uvnitř se něco děje, personál stál okolo staršího pána, ležícího na zemi," popsal starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý. Členové zásahové jednotky Radek Lukeš a Leoš Trojan neváhali, vběhli dovnitř a začali s masáží hrudníku muže, který v restauraci zkolaboval. S resuscitací pokračovali až do příjezdu záchranky, jejíž posádka muže převzala a nasadila zdravotnickou techniku.

,,Druhý den jsme se bohužel dozvěděli, že i přes všechno úsilí záchranářů muž nakonec zemřel. Přesto je na místě ocenění a poděkování Radkovi a Leošovi za okamžitou reakci a pomoc člověku bez ohledu na to, že byli v cizině a na dovolené. V duchu hasičského: Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci," uvedl Zdeněk Ryšavý, který byl členem polské výpravy a celé události byl přítomen.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image