Policie zadržela dealery pervitinu
Profilovka
27. 03. 2024
visibility 4064

BRTNICE - Jihlavští kriminalisté dopadli dva muže, kteří distribuovali pervitin. Muži jsou příbuzní, minulý týden tak policisté při zákroku ukončili rozjíždějící se drogový rodinný podnik. Prodat už zadržení muži nestihli kolem padesáti gramů drog, které převáželi ve vozidle. Jejich auto policisté zastavili a oba muži skončili v cele.

Jeden z nich si teprve vloni v létě odpykal trest odnětí svobody za předchozí drogový delikt a s další trestnou činnosti tak začal krátce po svém propuštění. Devětačtyřicetiletý muž je stíhán vazebně. Obvinění z trestného činu čelí také jeho o čtyři roky mladší komplic.

V sobotu 23. března zadrželi kriminalisté ve spolupráci se speciální jednotkou Dukovany oba podezřelé muže v Brtnici. Muži jeli ve večerních hodinách vozidlem Škoda Superb, mířili do Jihlavy a vezli si s sebou pervitin určený k prodeji. Radost jim ale záhy překazil policejní zákrok. Řidič i jeho spolujedoucí putovali s pouty na rukou na jihlavské policejní oddělení.

Kriminalisté provedli prohlídku vozidla. Zajistili sáčky s krystalickou látkou vážící celkem přes pět desítek gramů.
Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání obou zadržených mužů ve věku pětačtyřicet a devětačtyřicet let, oba jsou z Jihlavska.

„Starší ze zadržených mužů je 
obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl mjr. Mgr. Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že druhý muž je stíhán v souvislosti se spácháním přečinu. Oba obvinění muži byli v minulosti již soudně trestáni a odpykali si i nepodmíněné tresty odnětí.

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image