Posvícení nabídlo trhy, muziku i skvělého ilustrátora Dudka

Profilovka
před 54 minutami

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (juh) – Letní sezona v regionu vyvrcholila v neděli 16. srpna tradičním Jaroměřickým posvícením. Město ožilo bohatým jarmarkem, řemeslnými trhy i pestrou nabídkou hudebních vystoupení pro všechny generace. Vedle tradiční posvícenské atmosféry nepochybně vynikl speciální program pro děti. Zcela správně umístěný hned vedle budovy základní školy se o nezapomenutelnou show postaral populární dětský ilustrátor Adolf Dudek, jehož vystoupení se stalo jedním z nejsilnějších zážitků celého dne.

Sváteční ruch odstartoval v Jaroměřicích nad Rokytnou už v deset hodin dopoledne, kdy se otevřely stánky řemeslných trhů. Návštěvníci si mohli užít posvícenskou pohodu, nakoupit rukodělné výrobky i tradiční dobroty. Pohodové odpoledne doplnila pestrá hudební kulisa. V odpočinkové zóně nejprve zahrála kapela Duha Band, na kterou navázal rockový nářez v podání Syntézy a večerní artrockové vystoupení skupiny Paprsky. Závěr celého posvícenského dne pak patřil skupině Paroháči v restauraci Corrida.

Velkým magnetem pro rodiny s dětmi se však stala dvě odpolední vystoupení známého výtvarníka Adolfa Dudka. Tento rodák z Poličky a dlouholetý obyvatel Frenštátu pod Radhoštěm patří k nejúspěšnějším českým ilustrátorům dětských knih. S více než třemi miliony prodaných výtisků doprovází svými veselými a srozumitelnými kresbami dětství už několika generací. Kdo by neznal jeho nezaměnitelné ilustrace v knížkách jako Polámal se mraveneček, Vařila myšička kašičku nebo ve Špalíčku pohádek a říkadel.

Adolf Dudek ukázal, že není jen uzavřeným autorem tvořícím v ateliéru, ale především neuvěřitelně energickým bavičem. U jaroměřické školy předvedl interaktivní show, při které naživo kreslil na tabuli s pomocí základních geometrických tvarů a do svých scének pohotově zapojoval děti i dospělé z publika. Jaroměřické posvícení tak díky němu získalo rozměr skvělé zábavy, která i něco přinese a na kterou budou děti ještě dlouho vzpomínat.

Foto HoN: Jan Uher