Přáníčkové partnerství. Třebíčští školáci si píší s dětmi z Drážďan
Profilovka
03. 04. 2024
visibility 438

TŘEBÍČ (jk) - Školáky z třebíčské školy Otevřmysl potěšila velikonoční přáníčka od stejně starých dětí z České školy bez hranic v Drážďanech. Ta jim poslaly na oplátku za přání k Vánocům.

„Minulý rok jsem navštívila základní školu Otevřmysl v Třebíči. Zanedlouho nato mě čekala pracovní cesta do Drážďan, při které jsem zavítala i do České školy bez hranic. Jelikož nikam nejezdím s prázdnou, napadlo mě, zda by děti z třebíčské školy nechtěly vytvořit přáníčka k Vánocům pro své vrstevníky žijící v Německu. Zpětně oceňuji ochotu a vstřícnost jak vedení školy, tak dětí, které se tohoto mého nápadu s nadšením zhostily,“ zavzpomínala senátorka Hana Žáková na to, jak celý nápad vznikl.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Děti z Drážďan se rozhodly přáníčka svým krajanům oplatit. „Když mě kontaktovala paní učitelka z drážďanské školy, že mi veze balíček od svých žáků pro děti z Třebíče, měla jsem obrovskou radost,“ řekla s úsměvem Hana Žáková.

„Protože jsem minulý týden neměla cestu do Prahy, požádala jsem pana předsedu Senátu Miloše Vystrčila, aby ho vyzvedl a předal mi ho při své pracovní cestě na Třebíčsko. Ten ochotně souhlasil, za což mu velmi děkuji,“ svěřila se senátorka.

Po převzetí proto ihned kontaktovala ředitelku školy Otevřmysl Vendulu Jaškovou a domluvila se s ní na předání. „Ještě před Velikonocemi se tak přáníčka dostala ke svým adresátům. Školáci byli nadšení a já jsem moc ráda, že jsem mohla alespoň takto pomoci k propojení našich dětí,“ dodala Hana Žáková.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image