S VDV na výlet po historické Jemnické dráze
Profilovka
27. 03. 2024
visibility 788
Původně rozsáhlý projekt vybudování železnice spojující Moravský Krumlov s Třeboní dnes připomíná dvacet kilometrů dlouhá Jemnická dráha. Téměř 130 let stará kulturní památka vede z královského města Jemnice přes několik obcí až do Moravských Budějovic. O Velikonocích se na dráhu opět vrací pravidelné víkendové jízdy motorovým vozem řady 810 Railway Capital, na kterých lze využít jízdenku v rámci Veřejné dopravy Vysočiny (VDV).

Vlak jezdí v sobotu, neděli a také při státních svátcích od Velikonoc až do konce září. Na dráhu se vrátí ještě o adventních víkendech. V každou prázdninovou sobotu pak vyjíždí souprava s otevřenými vozy, z kterých malebná krajina jihozápadní Moravy obzvlášť vynikne. Železnice se vine kolem Inženýrského kopce u Lhotice s výhledem na dominantu kraje, kostel ve Velkém Újezdě. S panoramatem Moravských Budějovic dráha klesá až k zastávce Jackov, odtud přes rozvodí Rokytky a Jevišovky vede pod nejdelším silničním viaduktem na Vysočině a pokračuje až na moravskobudějovické nádraží.

Přestupní jízdenku v tarifu VDV platnou také na historické dráze lze zakoupit u dopravců napříč celou Vysočinou. Jízdní řád a další informace jsou k dispozici na odkazu: https://www.svd-jzm.cz/products/pravidelne-vikendove-vlaky-na-jemnicke-draze/

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image