Svatoprokopská pouť nabídla pestrý program pro děti
Profilovka
11. 07. 2024.
972

TŘEBÍČ – Letní prázdniny v Třebíči tradičně zahájila Svatoprokopská pouť. První červencový prodloužený víkend, 5. až 7. července, ožil zámecký areál řemesly, pouťovými atrakcemi, loutkovým divadlem a tvořivými dílničkami.

Návštěvníci mohli také využít možnosti speciálních prohlídek v bazilice sv. Prokopa. V pátek byly v nabídce netradiční prohlídky Trpasličí galerie a v sobotu pak kostýmované prohlídky.

Řemeslné trhy se letos z důvodu revitalizace zámeckého parku přesunuly na nádvoří zámku, kde kromě zakoupení řemeslných výrobků mohli návštěvníci ochutnat zvěřinové speciality.

V zámeckých příkopech po všechny tři dny probíhaly ukázky starých řemesel, které návštěvníky seznámily s prací přadleny a výrobou ručního papíru. V sobotu a neděli pak Kašpar Kuba s chůdařem předvedli své umění a divadélko Kubko pobavilo čtyřmi představeními, přičemž dvě z nich byla interaktivní. Pro děti byla také připravena dřevěná hrací dílna. Největší úspěch sklízela kuličková dráha.

Nedělní pouť zahájila v 10 hodin slavnostní mše v bazilice sv. Prokopa. Půlhodiny před polednem v zámeckých příkopech zahájil program Perníková chaloupka, loutkové představení s písničkami. Od 15 hodin vystoupila hudební skupina Čemeřice. Program ukončila žonglérská dílna a obří bubliny, které potěšily především malé návštěvníky.


Foto HoN: Martina Dědková Chromá

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image