Třebíčští policisté byli oceněni za rychlý zásah při požáru bytu v Novodvorské ulici
Profilovka
10. 07. 2024.
2740

KRAJ VYSOČINA - Skleněnou Plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a kázeňskou odměnou ocenil ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brigádní generál Mgr. Miloš Trojánek čtyři policisty z obvodního oddělení Třebíč prap. Lukáše Dočekala, prap. Vítězslava Vrbku, prap. Lukáše Konečného a pprap. Kristýnu Frolovou. Společně s ředitelem územního odboru Třebíč plk. PhDr. Alešem Indrou jim poděkoval a ocenil je za projevení odvahy a osobní statečnosti a rychlý zákrok při noční evakuaci lidí z bytového domu, kde v jednom z bytů ve čtvrtém podlaží vypukl požár.


Dne 9. června krátce po půl desáté večer byly vyslány dvě policejní hlídky z obvodního oddělení Třebíč na ulici Novodvorská v Třebíči, kde hoří byt. První hlídka byla na místě do čtyř minut od přijatého oznámení. Po příjezdu na místo si policisté všimli černého dýmu, který se valil z okna bytu na této ulici. Venku u domu se nacházel muž bez trička, který policistům sdělil, že bydlí v domě, kde hoří a že se jedná o byt ve 4. patře. Uvedl také, že v bytě se již nikdo nenachází. Oba policisté se ihned vydali do panelového domu a začali obíhat všechny byty odspodu panelového domu. Bouchali na všechny dveře v každém patře, kdy všechny osoby, které otevřely vstupní dveře, ihned poučili, že v domě hoří a ať neprodleně opustí dům. Při příchodu do 4. patra se vlevo vedle schodiště nacházel byt, se zavřenými dveřmi a protější byt měl dveře otevřené a z bytu šlehaly plameny a valil se silný dým. Po otevření dveří v tomto patře byly osoby řádně poučeny, aby ihned byt opustily a byly vyvedeny před dům. Vzhledem k silnému žáru z hořícího bytu a silného a hustého kouře, nebylo ze strany hlídky dále možné pokračovat v evakuaci do vyšších pater, tedy do 5. a 6. patra. Následně policisté vyběhli ven, kde zjistili, že žádná evakuovaná osoba neutrpěla
žádné vážné zranění. Na místo se mezitím dostavila druhá hlídka obvodního oddělení Třebíč, která byla na místě do šesti minut. Tito policisté provedli evakuaci a poučení osob z vedlejšího vchodu, pro případ, že by se požár rozšířil. Poté policisté koordinovali situaci před domem a zabezpečili okolí společně s hlídkami městské policie. Na místo se poté dostavily posádky Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina, kterým byly předány základní informace o rozsahu požáru a místě, kde se požár nachází.

Po zabránění dalšího rozšiřování požáru, bylo za pomoci dýchací techniky ze strany profesionálních hasičů z vchodu, kde došlo k požáru, evakuováno posledních šest osob, kdy tyto osoby byly za účasti obou hlídek vyvedeny ze zakouřeného panelového domu. Z celkového počtu 21 evakuovaných lidí z domu, vyhledali ošetření tři lidé, kteří byli předáni do péče zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina k ošetření a následně převezeni do Nemocnice Třebíč.


„Podobné činy mě vždycky utvrzují v tom, že v rámci našeho krajského ředitelství slouží policisté, kteří se dokáží správně rozhodnout a umí spolu v krizové situaci velmi dobře a především efektivně spolupracovat. Jsem rád, že mohu těmto lidem osobně poděkovat za jejich duchapřítomnost, protože právě tito kolegové dělají celému policejnímu sboru dobré jméno. I v tomto případě policisté prokázali osobní odvahu a uměli se v danou chvíli správně a rychle rozhodnout, protože evakuace lidí v noci není nijak jednoduchá, protože někteří lidé v tuto dobu už spí, a proto může být obtížné je v noci probudit a zajistit, aby ze svého bytu odešli do bezpečí. Vždycky hrozí riziko, že v místě může zavládnout panika a lidé jsou ve stresu,“ uvedl na adresu pelhřimovských policistů brig gen. Mgr. Miloš Trojánek s tím, že kolegové celou situaci zvládli výborně.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image