Za medvídky a panenkami k paní Chalupové
Profilovka
22. 06. 2024.
608

PŘEŠOVICE - Malá vesnice na Vysočině odkrývá další poklad. Není to tak dlouho, co mile překvapila paní Dana Chalupová svojí netradiční sbírkou. Připravila výstavu starodávných i novodobých panenek a medvídků. Výstava se konala 1. června na Den dětí v bývalé škole 
č. p. 76.

Z výstavy byli návštěvníci tak uchváceni, že se majitelka sbírky rozhodla k ní i nadále umožnit přístup. Co nám prozradila paní Chalupová o svých sběratelských pokladech? Její zálibou se stalo sbírání hraček, zejména panenek a medvídků. Svému koníčku se věnuje již osm let. Navštěvuje burzy, a pokud narazí na nějakou zatoulanou starou panenku nebo medvídka, dává je dohromady. Mezi její největší favoritky patří panenka - černoška, které dala jméno Lejla. Se stejnou vášní sbírá také nejen plyšové medvídky. Celkový počet exponátů své sbírky nezná. Je jich totiž opravdu hodně.

Obec Přešovice děkuje paní Chalupové za připravenou výstavu. Zájemci si mohou sbírku panenek a medvídků prohlédnout oproti předchozí domluvě na tel. 607 150 363.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image