Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Malý srab surově zmlátil holku před základní školou

11.05.2017

TŘEBÍČ (pch) - Až neuvěřitelné video se koncem minulého týdne objevilo na sociálních sítích. Před Základní školou Kpt. Jaroše v Třebíči se rvou dva kluci. Odtrhnout se je snaží dlouhovlasá dívka. V tom okamžiku se do ní ale jeden z rváčů pustí a docela brutálně ji zmlátí.


K incidentu mělo dojít s největší pravděpodobností v sobotu 29. dubna. „Před školou byla skupinka dětí, většinou z naší školy. Kdo video natáčel, nevím, ale někdo ho anonymně poslal třídní učitelce,“ prozradil ředitel školy Karel Dolák. Ta byla z nahrávky zděšená a okamžitě informovala Policii ČR.

„Reakce policie a oddělení sociálně-právní ochrany dětí byla velmi rychlá. Hned začalo vyšetřování,“ konstatoval ředitel Dolák s tím, že po dohodě s policií škola do vyšetřování nebude zasahovat. „Snažím se uklidňovat rodiče, že nejde o běžnou věc, že jde o výstřelek, který ale nesmíme přehlížet,“ dodal ředitel.

V celém případu se začal angažovat třebíčský radní a náměstek hejtmana Pavel Pacal. „Oslovil jsem školu a městskou policii. Od školy jsem zjistil, že jde o jejich žáka. Celá věc byla předána Policii České republiky,“ informoval Pacal. Podle dostupných informací jde o žáka Lukáše S., který je dlouhodobě v péči oddělení sociálně-právní ochrany dětí. „Rodina tam asi moc nefunguje,“ domnívá se Pacal. Podle jeho informací rodiče dívky podali i trestní oznámení.

„Prostory před školami jsou pod dohledem kamerového systému. Požádal jsem městskou policii, aby nad nimi po dohodě s řediteli škol zvýšila dohled,“ uvedl Pacal a dodal: „Musíme se těmto praktikám bránit, do společnosti nepatří!“

Video se několik dní šířilo po sociálních sítích, dnes už je smazané. Za těch několik dní si vysloužilo řadu komentářů, ve kterých je mladý útočník vesměs označován za zbabělce či sraba. Není divu, kdo dokáže udeřit holku, si jiné komentáře ani nezaslouží. Zarážející je i skutečnost, že napadené dívce nikdo nepomohl. Všichni jen tupě koukali.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk