Tažení Třebíče ukončila první Líšeň

08.10.2012

Třebíč - Divizní Horácký fotbalový klub Třebíč okusil hořkost porážky až v desátém utkání tohoto soutěžního ročníku, kdy na vlastním hřišti prohrál s vedoucí Líšní 0:1.

Boj o první místo v divizní tabulce začal opatrně z obou stran a první vážnější akci diváci viděli až v 17. minutě, kdy po rohovém kopu domácích se odražený míč dostal k volnému Kosteleckému, který z hranice vápna z voleje mířil pod břevno hostující branky. Brankář Hladký stál ale na správném místě a míč vytěsnil nad. Domácím se těsně před přestávkou podařil rychlý a pohledný kontr, na jehož konci Ivan Čermák trefil pouze tyč hostující branky a z dorážky z ostrého úhlu netrefil odkrytou branku.

V 58. minutě zpracoval mezi hostujícími stopery výborně Zrzavého nákop Florián, v dobré pozici nepovedenou střelou však mířil mimo. Hosté se ujali vedení v 62. minutě, kdy střídající Večeřa na velkém vápně uvolnil Kunce a ten sám před Zrzavým umístěnou střelou skóroval. Za chvíli po nákopu Komínka za hostující obranu mohl jít opět sám na branku Florián, tentokrát míč nezpracoval ideálně. V 70. minutě musel Zrzavý vyrážet jedovatou střelu Oprchala, následně na druhé straně Hladký s námahou vyrážel umístěnou střelu Ivana Čermáka. Poslední brankovou příležitost měli domácí v 78. minutě, kdy po centru Kosteleckého z levé strany bez přípravy střílel Ivan Čermák, jeho povedenou střelu ale Hladký bravurně vyrazil.

Branka: 62. Kunc. Rozhodčí: Buček ? Kolář, Smekal. ŽK: 57. Podzemský, 90. Havránek (oba Třebíč). Diváků 200.

Třebíč: Zrzavý ? Svoboda, Komínek, Havránek, P. Chalupa (86. Válek) ? Herc, Podzemský, Mička (73. Andrejič), Kostelecký ? I. Čermák, Florián.

Autor: (art)