Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ve vsi chyběla prodejna, tak obec otevřela svou

18.04.2018

RADOŠOV (pch) - Radošov je nejsevernější obcí třebíčského okresu. Do nejbližšího velkého centra je odsud daleko. Ve vsi sice soukromá prodejna fungovala, ale když její majitelka odešla do důchodu, skončil s ní i obchod.


„Viděl jsem v televizi reportáž, že jedna obec na Moravě provozuje prodejnu sama,“ prozradil starosta obce Pavel Pařízek a pokračoval: „Zavolal jsem panu starostovi a zjistil jsem, co a jak. Zařídili jsme si živnost a 1. září 2013 jsme otvírali.“

V obchodě prodává paní účetní z obecního úřadu (prodejnu má přes chodbu), která se ještě v obci stará o veřejnou zeleň. „Začínali jsme jen se základními potravinami. Teď jsme prodejnu rozšířili. Přibyly uzeniny, nápoje a také drogistické zboží,“ uvedl starosta. Podle jeho slov využívá prodejnu slušné procento lidí z vesnice. „Nejedeme na zisk, potřebujeme jen, aby si prodejna na sebe vydělala a tak můžeme držet rozumné ceny,“ dodal.

Otevřeno je třikrát týdně, a to v pondělí a ve středu od 8.00 do 10.00 a v pátek od 8.00 do 12.00 hodin. „Start byl takový složitější, protože jsme vlastně nevěděli, do čeho jdeme, ale po čase se to slušně rozjelo,“ prozradil Pavel Pařízek a dodal: „Bereme zboží většinou od místních dodavatelů. Na Vánoce prodáváme i kapry a také cukroví. Jednou týdně máme i knedlíky.“ Prodejna má ale i další význam, dnes je to také místo setkávání.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk