Motorkáři museli změnit trasu své spanilé jízdy
Profilovka
05. 07. 2024.
1060

LESONICE (ap) – „To je maso!“ To je super!! Šestiválec!“ žasnul nad neuvěřitelnými šesti pochromovanými trubkami vedoucími z mohutného motoru motocyklový fanoušek, který zavítal na sobotní zahájení druhého ročníku motosrazu v Lesonicích.

Zámecké nádvoří i sousední areál hasičů během dvou hodin zcela zaplnily převážně jednostopé stroje všech kubatur a značek. Od letitých mopedů a motocyklů Pionýr 550 až po nadupané krasavce, v jejichž pochromovaných výfucích a motorových krytech jste se mohli zhlížet jako v zrcadle. „Zahájení motosrazu chceme mít i do budoucna tradičně tady na nádvoří zámku. Půl hodiny po poledni přijede pan farář z místní fary z Babic a požehná motorky. A pak vyrazíme na vyjížďku dlouhou zhruba 110 kilometrů. Vloni se k nám sjelo sto motorek, uvidíme, jestli to bude letos třeba i víc, jak kamarádi motorkáři přijedou. Jestli přijedou na pionýrovi, na velkých motorkách nebo tříkolkách, to je úplně jedno, nemáme žádné limity,“ prozradil Horáckým novinám krátce po 10. hodině a příjezdu prvních účastníku pořadatel motosrazu Jaromír Vavřík. Hned vzápětí dorazila čtyřkolka. Nakonec se do Lesonic sjelo 107 motorek. Do předem plánované (asi osmdesátikilometrové) spanilé jízdy motorkářům „hodili vidle“ silničáři se svými dvěma uzavírkami. „Takže jsme trasu museli změnit. Pojede se z Lesonic na Želetavu. Odtud po osmatřicítce směr Znojmo, tam se odbočuje na Kravsku 
a jede se přes Jevišovice, Rozkoš, Hostim a přes Moravské Budějovice se vracíme zpátky do Lesonic,“ prozradil ještě před příjezdem hlavní masy motorkářů pořadatel akce a šéf nikde neregistrované motobandy z Vysočiny Jaromír Vavřík (Tu bandu tvoří on a jeho kamarád ze vsi. Pozn. red.).  Spanilá jízda se vydařila, i když někteří motorkáři si stěžovali, že sluníčko pálilo až moc. Po vyjížďce jižní Moravou  a návratu na fotbalové hřiště v Lesonicích na motorkáře čekala spousta jídla, pití a hudby. Přespání, WC a hygiena rovněž zajištěno.
Foto HoN: Arnošt Pacola

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image