HORÁCKO – Ekologický mikroregion - poděkování Nadaci ČEZ
Profilovka
19. 04. 2024
visibility 274

Horácko – ekologický mikroregion sdružuje 34 obcí Třebíčska. Jedná se o obce kolem Dalešické přehrady a dále o obce v severovýchodní části okresu, část obcí je i z okresu Žďár nad Sázavou. V letošním roce oslaví mikroregion již 25. výročí od jeho založení. Na setkáních se starosty ostatních obcí si vzájemně předáváme zkušenosti a dále se podílíme na společných projektech, které nám usnadňují život v obcích.

V letošním roce proběhla i změna, co se týká vedení mikroregionu. V čele zůstává i nadále předsedkyně sdružení Ludmila Jelínková, starostka Náramče. Od začátku dubna máme nového místopředsedu, a tím je pan Jan Havlena, starosta z Vladislavi.

Ten nahradil po 5 letech odstupující místopředsedkyni paní Lenku Hůlkovou, bývalou starostku Číměře, která odešla z komunální politiky a věnuje se jejich rodinné firmě.

Obce si díky svému sdružení mohou sáhnout také na více peněz, než jim umožňují jejich rozpočty. Dlouhodobě je mikroregion podporován Nadací ČEZ.

V uplynulém roce 2023 si obce díky této nadaci pořídily panoramatické snímkování celého mikroregionu, čímž se daleko lépe prostřednictvím svých webových stránek mohou prezentovat. Při prohlídce můžete cestovat z obce do obce a navštívit tak významná místa jednotlivých členských obcí.
Další prostředky z této nadace byly použity na tradiční čištění břehů Dalešické přehrady a dále na výrobu reklamních předmětů, z nich část byla věnována lodní dopravě na Dalešické přehradě pro její podporu.

Chtěli bychom velice poděkovat Nadaci ČEZ, díky které jsme mohli přispět k zviditelnění jednotlivých obcí, což nám přináší velkou radost. Ještě jednou děkujeme Nadaci ČEZ a věříme, že naše spolupráce bude pokračovat i v dalších letech.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image